Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

OTS: Developer Inter IKEA Centre ČR/SR vybuduje dobíjacie stanice pre…

Bratislava 29. marca (TASR-OTS) – Jeden z najväčších developerov na Slovensku a v Česku Inter IKEA Centre ČR/SR, ktorý stavia a prevádzkuje nákupné centrá Avion Shopping Park, v rokoch 2010 až 2012 zvýši investície do úspory energií a ochrany životného prostredia z plánovaných 600.000 eur až na milión eur. „Dôvodom zvýšenia investícií sú nové zaujímavé technológie na úsporu energií, ktoré sú na trhu a chceme ich zaviesť aj v našich nákupných centrách,“ uviedol Luboš Rumian, riaditeľ oddelenia property Inter IKEA Centre Česká republika a Inter IKEA Centre Slovensko. Spoločnosť už sčasti vymenila žiarivky za úspornejšie LED diódy na parkoviskách nákupných centier Avion Shopping Park. V niektorých spoločných priestoroch nákupných centier developer umiestnil stmievače, ktoré šetria energiu a zapnú svetlo len pri pohybe. „Do konca roka vybudujeme v spolupráci so skupinou ČEZ na každom parkovisku pri nákupnom centre Avion Shopping Park v Česku a na Slovensku verejnú dobíjaciu stanicu pre elektromobily. Chceme tým ukázať, že toto je jeden zo smerov, ktorým sa bude v budúcnosti rozvíjať ekologická doprava. Čím viac verejných dobíjacích staníc bude, tým viac bude pribúdať aj týchto tichých vozidiel,“ dodal Rumian.

Kontakt: Katarína Šutarová PR agentúra LIKE 0917 654 603 ksutarova@agency-like.com

Upozornenie: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.