Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

OTS: Bifaciálne moduly typu N od spoločnosti Jolywood sú prelomom v …

Taizhou, Čína 4. septembra /PRNewswire/ (TASR-OTS) – Spoločnosť Jolywood (Taizhou) Solar Technology Co., Ltd (ďalej len „Jolywood“) podpísala dohodu s firmou ACME Clean-tech Solutions Private Limited (ďalej len „ACME“), developerom v oblasti obnoviteľnej energie v Indii na dodávku bifaciálnych monokryštalických solárnych modulov typu N od spoločnosti Jolywood s kapacitou  6,775 MW. Ide nielen o prvé rozsiahle využitie bifaciálnych solárnych produktov typu N v Indii, ale aj o významný míľnik pre spoločnosť Jolywood, ktorá začína svoju expanziu. Slávnostného podpisovania dohody sa zúčastnili Lin Jianwei, prezident skupiny Jolywood Group, Liu Yong, generálny manažér spoločnosti Jolywood Solar a Ankur Kumar, obchodný riaditeľ firmy ACME.

Podľa dohody Jolywood dodá pre tento projekt 72-článkové bifaciálne monotransparentné moduly typu N s účinnosťou 370 W. India sa stretáva s takýmto rozsiahlym využitím bifaciálnych solárnych produktov typu N prvýkrát. V porovnaní s konvenčnými fotovoltickými produktmi môže tento projekt priniesť vyššiu návratnosť investícií.

India sa stala jedným z najpopulárnejších zahraničných trhov čínskych výrobcov fotovoltiky. Vďaka výhodnej polohe a bohatým zdrojom slnečného žiarenia má indický trh veľké príležitosti pre obnoviteľnú energiu vrátane solárnej.

Indický predseda vlády Narendra Modi predniesol do roku 2022 širší návrh na inštaláciu solárnych elektrární s výkonom 100 GW, ktorý by mal riešiť dopyt po energii viac ako 100 miliónov ľudí na vidieku. Tento plán by mohol byť dôležitým katalyzátorom rastu indického fotovoltického priemyslu.

Medzinárodná energetická agentúra (IEA) informovala o ročnom raste dopytu po elektrickej energii v Indii. Trh sa má zvýšiť o 5%, čo znamená, že do roku 2040 bude potrebná elektrická sústava s trojnásobným výkonom. Modi poukázal na solárnu energiu ako na kľúčové riešenie pre vysokú spotrebu elektrickej energie v Indii a hneď po nástupe do funkcie predniesol svoj ambiciózny plán solárnych elektrární.

Ankur Kumar poznamenal: „Bifaciálny produkt typu N môže priniesť viac ako 20-percentný nárast vo výrobe energie, čo môže výrazne zvýšiť vnútorné výnosové percento solárnej elektrárne. Je to nielen riešenie na zníženie nákladov na výrobu elektriny, ale aj úplne nové riešenie, ktoré dokáže pokryť rastúce potreby elektrickej energie v Indii. Tento projekt je skutočne veľký, preto je Jolywood tentoraz našou prvou voľbou.“

„Spolupráca s ACME je náš prvý krok na trhu v Indii,“ povedal pán Liu Yong. „Generácia obojstranných modulov, nulová degradácia svetlom, nižšia pracovná teplota, toto sú vlastnosti produktov rady N od firmy Jolywood, vďaka ktorým sú tieto výrobky veľmi konkurencieschopné v prostredí s vysokou teplotou, ako je India. Naozaj sme presvedčení, že naše produkty môžu priniesť každej solárnej elektrárni minimálne o 10% vyšší výkon, znížiť priemerné náklady na výrobu elektriny a tiež zvýšiť vnútorné výnosové percento. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácou s firmou ACME na rozšírení využitia produktov rady N nielen kvôli zníženiu nákladov na výrobu elektriny a vyššiemu vnútornému výnosovému percentu pre investorov, ale aj pre to, že je to spôsob, ako poskytnúť cenovo dostupnú energiu pre indický trh.“

Ankur Kumar hovoril o dôvere a očakávaniach budúcej spolupráce, ktorá pri výstavbe elektrární prinesie výhody pre obe strany.

Kontakt: Taylor Zhao, +86-523-8061-2367 mkt@jolywood.cn

Upozornenie: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.