Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

OTS: APR Energy poskytne záložný generátor energie pre Južnú Austráliu…

Jacksonville, Florida 1. augusta (TASR-OTS)(PRNewswire) – Nedávno podpísaná zmluva so spoločnosťou SA Power Networks znamená, že sa firma APR Energy stane poslednou baštou chrániacou Južnú Austráliu pred energetickými výpadkami tak, že pomocou mobilných plynových turbín s nízkou mierou emisií dodá na dvoch miestach až 276 MW elektriny. Nové elektrárne by mali byť schopné zabezpečiť kritickú stabilitu siete už od 1. decembra 2017.

„Spoločnosť APR Energy vďačne poskytne núdzový záložný generátor energie pre domácnosti a firmy v Južnej Austrálii,“ povedal John Campion, prezident spoločnosti APR Energy, globálneho lídra v rýchlo sa rozvíjajúcich riešeniach. „Zabezpečenie rýchlej dodávky energie pre obyvateľov Južnej Austrálie bude zohrávať dôležitú úlohu pri zmierňovaní rizika výpadkov a potreby núzdového odpojenia neprioritných obvodov počas špičky v letných mesiacoch.“

Do projektu APR Energy budú zapojené najnovšie generácie turbín GE TM2500 s najmodernejšími technológiami mobilných turbín v odvetví. Turbíny budú napojené na sieť Južnej Austrálie v rozvodniach v Edinburghu a Lonsdale. Celý projekt na kľúč zahŕňa inštalácie, prevádzku a údržbu, ako aj transformáciu z 11kV na 66kV.

„Je to ďalší dôležitý krok Južnej Austrálie na ceste k energetickej nezávislosti v budúcnosti,“ povedal premiér Jay Weatherill. „Toto riešenie poskytne dlhodobú zálohu produkcie elektriny pre Južnú Austráliu pred týmto letom. Dôležité je, že toto riešenie prinesie väčšiu výrobnú kapacitu, ako sa pôvodne plánovalo pri nižšej miere emisií ako tvorí elektráreň v Torrens Island – zariadenie na výrobu zemného plynu v blízkosti hlavného mesta Adelaide.

Ide o tretí projekt spoločnosti APR Energy v Austrálii, ďalšie dva sú pre spoločnosť Horizon Power a Hydro Tasmánia, pričom obidva využívajú mobilné plynové turbíny. Technológia turbín APR Energy umožňuje rýchle vstrekovanie veľkého množstva energie pri prvom znamení nestability siete. Jeho turbíny produkujú o 94% nižšie dávky emisií NOx, podstatne menej tuhých častíc a o 20% menej hluku ako dieselové motory s vysokou mierou emisií, ktoré sa zvyčajne nachádzajú na dočasnom trhu s elektrickou energiou a poskytujú pre Južnú Austráliu riešenie šetrné k životnému prostrediu.

O spoločnosti APR Energy

Spoločnosť APR Energy je svetovým lídrom v rýchlej výrobe energie prostredníctvom mobilných turbín, ktorý má na konte inštaláciu elektrární vyrábajúcich viac ako 3000 MW elektriny v približne 30 krajinách. Naše rýchle, flexibilné a komplexné riešenia na výrobu energie zabezpečujú zákazníkom rýchlu a spoľahlivú dodávku elektriny kedykoľvek, kdekoľvek a v akomkoľvek množstve je to potrebné. Vďaka kombinácii efektívnej najmodernejšej technológie s najnovšími poznatkami v našom odvetví pomáhajú naše flexibilné riešenia na kľúč udržiavať v chode mestá, krajiny a priemyselné podniky na celom svete v rozvinutých aj v rozvíjajúcich sa krajinách. Viac informácií nájdete na webovej stránke spoločnosti: www.aprenergy.com.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/540967/APR_Energy___Australia_plant. jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/378597/apr_energy_logo.jpg

Kontakt:

Alan Chapple (Media)

+1 (904) 223-2277

Publicrelations@aprenergy.com

Press Photo Gallery 

Upozornenie: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.