Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. novembra 2017 Efektívnosť v energetike od Energia.skTASR

Osvetlenie v centre Dolného Kubína prešlo modernizáciou

Rekonštrukcia deviatich kusov verejného osvetlenia sa uskutočnila na mestskom priestranstve pred Kostolom povýšenia svätého kríža. Účelom opráv bola obnova rozvodov pre vianočnú výzdobu námestia. „Okrem toho sme chceli zmodernizovať osvetlenie kostola v zmysle vypracovanej projektovej dokumentácie,“ vysvetlil vedúci odboru dopravy, miestneho hospodárstva a cestovného ruchu na MsÚ Dolný Kubín Miroslav Kosmeľ.

Podľa jeho slov boli na menej osvetlených miestach osadené aj päť metrov vysoké stožiare s led svietidlami. Pracovníci Technických služieb odstránili aj poruchy na zemnom vedení. „Taktiež pribudlo osvetlenie krytých schodov pod drevenou pergolou, kde smerovalo osem kusov led svietidiel,“ doplnil Kosmeľ. Nové svetlá dostal aj pomník biskupa Jána Vojtaššáka.

Výdavky súvisiace s prácou na inštalácii svetiel v okolí kostola uhradila Rímskokatolícka farnosť v Dolnom Kubíne.

UPOZORNENIE: TASR k správe vydá zvukový záznam.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.