Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. januára 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

OSN – Desaťročie udržateľnej energie pre všetkých

„Sme si vedomí, že na pokračovanie ako líder na svetovom trhu elektriny, musíme byť schopní integrovať udržateľnosť do nášho obchodného modelu čoraz efektívnejším spôsobom” uviedol Fulvio Conti, generálny riaditeľ spoločnosti Enel.

„Rast a hospodársky rozvoj nadnárodnej spoločnosti, akou je Enel, sú spojené so schopnosťou nielen produkovať hodnoty pre akcionárov a všetky zainteresované strany, ale aj pomôcť tomu, aby sa svet stal lepším miestom, čelením environmentálnym a sociálnym otázkam krajín a komunít, v ktorých pôsobíme, zapojením a motiváciou ľudí, ktorí s nami pracujú, a uistením  sa, že dôstojnosť každého jedinca je rešpektovaná. Tešíme sa na budúcnosť, budúcnosť, ktorú chceme pomôcť tvarovať „.

Viac ako 1,3 miliardy ľudí vo svete nemá stále prístup k elektrine. To je dôvod, prečo Valné zhromaždenie OSN venuje obdobiu medzi rokmi 2014 a 2024 boju proti energetickej chudobe, deklarujúc ho  „Desaťročím udržateľnej energie pre všetkých”.

V rámci programu „Enabling Electricity – sprístupnenie elektriny”  je v súčasnosti implementovaných viac ako 20 projektov v 12 krajinách, všetky založené na inovatívnych biznis modeloch, zameraných buď na ľudí žijúcich v odľahlých vidieckych oblastiach alebo tých, ktorí žijú na okraji veľkých mestských oblastí, so zameraním na rôzne problémy prístupu k elektrine – od projektov garantujúcich prístup, pokiaľ ide o  technológie a infraštruktúru, po projekty dizajnované na prelomenie ekonomických bariér v nízkopríjmových oblastiach, prostredníctvom  iniciatív zahŕňajúcich rozvoj  a zdieľanie odborných znalostí a zručností v oblasti energetiky.

Takými sú napríklad projekty Ecoelce a Ecoamplav Brazíli, Eccochilectra v Čile.

Zdroj: Slovenské elektrárne

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.