Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. novembra 2010 Jadrová energia od Energia.skSITA

Osádzanie tlakovej nádoby reaktora v 3. bloku JE Mochovce

Český dodávateľ Škoda JS inštaloval 7. septembra 2010 v treťom bloku Jadrovej elektrárne Mochovce (JEMO) tlakovú nádobu reaktora s hmotnosťou 215 ton. V nej bude prebiehať štiepna reakcia. Úspešné osadenie tlakovej nádoby umožní inštalovanie ďalších súčastí elektrárne, vrátane primárneho a sekundárneho okruhu.

„Je dôkazom toho, že dokážeme splniť svoj záväzok a dokončiť Mochovce ako najväčšiu investíciu súkromného investora v dejinách Slovenska. Vďaka dokončeniu Mochoviec posilníme bezpečnosť dodávok energie pre krajinu a zároveň budú zachované tie najvyššie štandardy používané v jadrovom priemysle na celom svete,“ vyhlásil v tom čase Paolo Ruzzini, predseda predstavenstva Slovenských elektrární (viac informácií a video).

Foto: (c) Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.