Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. februára 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Opravu v kubánskej elektrárni Felton má realizovať PPA Controll

Ministri navštívili tepelnú elektráreň Felton, ktorá potrebuje po októbrovej havárii kompletnú opravu 1. bloku. Ide o jednu z najväčších elektrárni na východe Kuby s výkonom 500 megawatt a takmer 800 zamestnancami. Opravu bude realizovať slovenská firma PPA Controll, a.s., ktorá podpísala s kubánskou stranou memorandum o rekonštrukcii 1. bloku elektrárne. „Naším cieľom je, aby detaily tohto kontraktu boli vyrokované čo najskôr“, povedal minister financií Peter Kažimír.

Okrem opravy elektrárne by sa na Kube mali realizovať ďalšie energetické projekty. Ide napríklad o projekt spoločnosti WorldWood s.r.o. na postavenie 2 bioelektrarní na báze spracovania odpadu z inváznej dreviny. Rokovania o projekte sú ukončené a v súčasnosti sa dolaďujú podmienky výkupných cien energie.

Slovenská firma SES Tlmače už na Kube modernizuje 6. blok uhoľnej elektrárne Mariel.

Návšteva ministra financií v Kubánskej republike výrazne prispela aj k prieniku firmy Proxenta, ktorá chce investovať v oblasti potravinárstva, ako aj spoločnosti AZC, ktorá má záujem o investovanie v oblasti obnoviteľných energetických zdrojov.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.