Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

OPRAVA: SaS podala trestné oznámenie na J. Holjenčíka

SaS podala trestné oznámenie na J. Holjenčíka

Správne má byť:

SaS: Podali sme trestné oznámenie v kauze energie

Prvý odsek

Poslanci Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Kiššová a Karol Galek podali dnes na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie na končiaceho predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozefa Holjenčíka pre kauzu energie.

Správne má byť:

Poslanci Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Kiššová a Karol Galek podali dnes na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre kauzu energie.

Prvú vetu v 2. odseku:

„Jozef Holjenčík ako predstaviteľ nezávislého a nestranného regulačného úradu radil spoločnostiam podnikajúcim v sieťových odvetviach, ako môžu zvýšiť ceny energií.

Správne má byť:

Hlas podobný Jozefovi Holjenčíkovi, predstaviteľovi nezávislého a nestranného regulačného úradu, radil spoločnostiam podnikajúcim v sieťových odvetviach, ako môžu zvýšiť ceny energií.

Prvú vetu v 3. odseku:

Podľa nich je z medializovanej nahrávky zrejmé a preukázateľné, že Holjenčík nekoná vo verejnom záujme a sleduje osobný prospech.

Správne má byť:

Podľa nich je z medializovanej nahrávky zrejmé a preukázateľné, že osoba s hlasom podobným Jozefovi Holjenčíkovi nekoná vo verejnom záujme a sleduje osobný prospech.

A poslednú vetu v 3. odseku:

Požadujú preto začatie trestného stíhania Holjenčíka z dôvodu podozrenia z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Správne má byť:

Požadujú preto začatie trestného stíhania z dôvodu podozrenia z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Nepresné informácie TASR poskytla strana SaS.

Nasleduje opravené znenie:

SaS: Podali sme trestné oznámenie v kauze energie

Bratislava 8. februára (TASR) – Poslanci Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Kiššová a Karol Galek podali dnes na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre kauzu energie.

Hlas podobný Jozefovi Holjenčíkovi, predstaviteľovi nezávislého a nestranného regulačného úradu, radil spoločnostiam podnikajúcim v sieťových odvetviach, ako môžu zvýšiť ceny energií. Rovnako navádzal riaditeľov dodávateľov vodárenských spoločností na podvodné konanie a machinácie pri cenotvorbe a nepriamo podmieňoval možnosť zvýšenia distribučných poplatkov znaleckým posudzovaním jemu blízkymi osobami,“ odôvodnili podanie poslanci.

Podľa nich je z medializovanej nahrávky zrejmé a preukázateľné, že osoba s hlasom podobným Jozefovi Holjenčíkovi nekoná vo verejnom záujme a sleduje osobný prospech. Poslanci upriamujú pozornosť i na to, že znalecké posudky pre viaceré podniky s účasťou štátu vo významnej miere zabezpečila obchodná spoločnosť JHS, s. r. o., so sídlom v Martine, ktorú v roku 1998 založil Jozef Holjenčík. Podľa liberálov má spoločnosť ovládať dodnes. Požadujú preto začatie trestného stíhania z dôvodu podozrenia z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.