Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

OPOZÍCIA: KDH bolo vždy za férové ceny energií a za dobrú regulačnú politiku

„Uvedomujeme si, že mnohé rodiny na Slovensku majú problém platiť za plyn či elektrinu. Je nám ľúto, že premiér si na týchto ľudí spomenul až teraz, pár mesiacov pred voľbami. Budeme pozorne sledovať, či vratky za plyn pôjdu len tým, čo ich potrebujú, alebo ich dostanú aj poslanci či zbohatlíci. Ak totiž peniaze zo štátu dostávajú tí, čo ich majú dosť, tak potom chýbajú pre ľudí, ktorým by sa skutočne zišli,“ doplnil Moravčík.

Opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje dnešné výroky predsedu vlády Roberta Fica k regulácii cien energií za balíček lží a zavádzania, ktorými strana Smer-SD bojuje o svojho voliča akýmkoľvek nevyberaným spôsobom. „Pravica, ako ju premiér nazýva, sa nikdy nesnažila o dereguláciu cien energií, ktorá by viedla k nespravodlivej záťaži podnikov či domácností. To je vyslovená lož,“ reagoval predseda SaS Richard Sulík.

„Naopak, je to politicky ovplyvňovaná regulácia cien energií, ktorú zosobňuje dnešný šéf regulačného úradu Jozef Holjenčík, ktorá vniesla do cien chaos a svojvôľu. Vďaka tomu sú firmy v súvislosti s energiami zaťažované neadekvátnymi nákladmi a stratami. Pritom domácnosti namiesto férových cien sú politicky korumpované Ficovými vratkami,“ doplnil šéf SaS.

Premiér Robert Fico dnes po stretnutí s predsedom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozefom Holjenčíkom uviedol, že vláda SR, ktorá je dnes vládou jednej politickej strany Smer-SD, bude do konca tohto volebného obdobia naďalej presadzovať veľmi jasnú regulačnú politiku. „Rovnako budeme chrániť regulačný rámec, ktorý sme zakotvili do príslušnej legislatívy. Pokiaľ sa nám podarí byť súčasťou novej vlády po marcových voľbách 2016, tento regulačný rámec budeme naďalej chrániť,“ povedal premiér.

„Sme presvedčení, že regulácia má neuveriteľne dôležitý význam pri udržiavaní jasných a dobrých cien plynu a elektriny pre domácnosti. Vždy, keď sme prišli do vlády, tak ceny (energií) išli dolu alebo boli stabilné. Len čo prišla k vláde pravica, vždy išli ceny (energií) hore,“ dodal predseda vlády.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.