Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. februára 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Operátori prepravných sietí z regiónu CEE prijali investičný plán do roku 2021

„V súlade s európskym nariadením budú prevádzkovatelia prepravných sietí každé dva roky publikovať Regionálny investičný plán v plynárenstve (Gas Regional Investment Plan – GRIP). Prevádzkovatelia prepravných sietí z regiónu strednej a východnej Európy vypracovali podľa uvedenej európskej legislatívy svoj prvý investičný plán,“ informovala spoločnosť eustream, a.s.

Zámerom publikovaného materiálu je ukázať v zhode s európskym 10-ročným investičným plánom rozvoja infraštruktúry (Ten Year Network Development Plan – TYNDP) regionálny výhľad rozvoja sietí, ktorý identifikuje a stanovuje potenciálne investície do infraštruktúr. Ďalšou snahou GRIP-u je zachytiť širšiu dynamiku trhu cez rôzne aspekty, napríklad scenár dodávok plynu, integrácia trhu a hlavne bezpečnosť dodávok na regionálnej úrovni.

Investičný plán GRIP regiónu CEE pre roky 2012 až 2021 je pilotnou verziou. Zúčastnení prevádzkovatelia prepravných sietí vyzvali všetky zainteresované strany, aby sa zúčastnili na verejnom pripomienkovaní, ktoré sa uskutoční vo februári 2012, ako aj na pripravovanom stretnutí k tejto problematike 7. marca 2012 v Prahe.

Regiónom centrálnej a východnej Európy sa pre účely tohto investičného plánu rozumie spolok 9 krajín (Rakúsko, Bulharsko, Chorvátsko, Česko, Nemecko, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko a Slovensko) a 15 operátorov (BOG GmbH, GAS CONNECT AUSTRIA GmbH, Tauerngasleitung GmbH, Trans Austria Gasleitung GmbH, Bulgartransgaz EAD, Plinacro d.o.o., NET4GAS, s.r.o., GRTgaz Deutschland GmbH, Ontras – VNG Gastransport GmbH, Open Grid Europe GmbH, WINGAS TRANSPORT GmbH, FGSZ Naturel Gas Transmission, GAZ-SYSTEM S.A., eustream, a.s., Transgaz SA).

Spoločnosť eustream je dcérska spoločnosť Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), v ktorom má väčšinový podiel štát. Zaoberá sa medzinárodnou prepravou plynu naprieč Slovenskom na európske trhy.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.