Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. novembra 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

OPEC sa údajne dohodol na predĺžení dohody o obmedzovaní ťažby do konca r. 2018

Ako uviedla agentúra Bloomberg, podľa delegátov, ktorí si neželali byť menovaní, keďže rokovania sa ešte neskončili, sa diskusie teraz zamerali na mechanizmus, ktorý bude použitý na zhodnotenie fungovania dohody v polovici roka 2018. Neskôr v priebehu dňa budú zástupcovia ropného kartelu rokovať o predĺžení dohody so zástupcami Ruska a ďalších ropných krajín.

Výsledok prvého stretnutia, na ktorom sa zúčastnili výhradne zástupcovia z krajín OPEC, znamená nie častý konsenzus medzi všetkými členmi ropného kartelu. Všetci sa zhodli na tom, že trh ide správnym smerom, rovnovážny stav sa však stále nepodarilo dosiahnuť.

Aj Moskva dala najavo, že predĺženie dohody podporuje, podľa zdrojov z rokovaní ale chce jasnejšie informácie o tom, ako a kedy sa program ukončí. Podľa ministra ropného priemyslu Saudskej Arábie Chálida Al-Fáliha je zatiaľ skoro hovoriť o exitovej stratégii, Saudská Arábia je však otvorená diskusiám o tom, akým spôsobom začne kartel program po dosiahnutí stanovených cieľov „postupne“ ukončovať.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.