Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektro nabíjacka stanica elektromobil Gettyimages
Foto: ilustračné, Gettyimages
2. septembra 2020 ElektromobilitaNabíjacie stanice na elektromobily od Energia.skSITA

Opäť je možné žiadať o dotácie na vybudovanie verejne prístupných elektrických nabíjacích staníc

Ako informuje Ministerstvo hospodárstva SR, ide o druhé kolo podpory, vyčlenených je na ňu 650-tis. eur. Tentoraz môžu o dotáciu požiadať okrem samosprávy aj podnikatelia.

Obce, vyššie územné celky a nimi zriadené organizácie môžu získať dotáciu vo výške 95 % sumy potrebnej na svoj projekt, 5 % musia byť ich vlastné zdroje. Podnikatelia môžu získať dotáciu vo výške 50 %.

Minimálna výška dotácie je stanovená na 2 500 eur. V závislosti od projektu môže samospráva získať maximálnu dotáciu 18 000 eur a podnikatelia 36 000 eur,“ spresnil štátny tajomník rezortu Karol Galek. Úspešní žiadatelia budú mať pol roka od nadobudnutia účinnosti zmluvy o poskytnutí dotácie na realizáciu projektu.

Prvá výzva

Historicky prvú výzvu na podporu budovania verejne prístupných nabíjacích staníc pre elektromobily vyhlásilo ministerstvo v júli minulého roka. Výzva bola určená len pre samosprávy, ktoré si prerozdelili 350-tis. eur.

Vďaka prvej výzve pribúdajú nabíjacie stanice pre elektromobily v 71 mestách a obciach po celom Slovensku.

Podporu najviac využili obce a mestá v Prešovskom, Nitrianskom a Košickom kraji. Pre situáciu spôsobenú koronavírusom bola v apríli druhá výzva na podporu budovania nabíjacích staníc zrušená.

Pokračuje vo vyplácaní

V súvislosti s podporou elektromobility rezort hospodárstva pokračuje aj vo vyplácaní dotácií na kúpu elektromobilov.

Pri tejto výzve, do ktorej už však nie je možné zapojiť sa, bolo doteraz schválených 611 žiadostí o dotáciu. Vyplatených už bolo cez 1,5 mil. eur.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.