Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. februára 2018 Ostatné od Energia.skTASR

OMV vykázal v 4. kvartáli zisk, aj keď jeho tržby klesli

OMV vykázal za posledné tri mesiace 2017 čistý zisk 311 miliónov eur v porovnaní so stratou 378 miliónov eur v rovnakom období predchádzajúceho roka. Dôvodom predvlaňajšej straty však boli odpisy, amortizácia a zníženie hodnoty aktív, povedal OMV.

Tržby rakúskej spoločnosti sa v období október-december 2017 znížili na 4,91 miliardy eur z 5,41 miliardy eur rok predtým.

Upravený zisk OMV však v sledovanom období vzrástol na 367 miliónov eur zo 153 miliónov eur predvlani.

Analytici, ktorých oslovila spoločnosť Vara Research, predpovedali OMV upravený zisk 356 miliónov eur.

Rakúska ropná a plynárenská spoločnosť uviedla, že prekročila svoj cieľ v oblasti úspor na nákladoch a odhaduje, že kapitálové výdavky v roku 2018 dosiahnu približne 1,9 miliardy eur.

OMV očakáva tento rok nižšie rafinérske marže ako vlani, rovnako ako celkovú produkciu, a to zhruba na úrovni 420.000 barelov (1 barel = 159 litrov) ropného ekvivalentu denne. A predpovedá v tomto roku 2018 vyššie objemy predaja zemného plynu.

OMV navrhla dividendu vo výške 1,50 eur na akciu, čo predstavuje 25-% nárast v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.