Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. augusta 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

OMV prudko zvýšila prevádzkový zisk

K rastu zisku veľa prispela vyššia ťažba v Líbyi a pokles cien ropy, čo firme umožnilo zvýšiť ziskové marže rafinérií. OMV sa okrem iného angažuje v Líbyi, kde ťaží ropu a zemný plyn. Ťažbu ale narušil vojnový konflikt, ktorého vinou OMV vlani prišla o významnú časť príjmov. Teraz sa ale ťažba opäť vracia k normálu a manažment žiadne výrazné výkyvy teraz nepredpokladá.

Gerhard Roiss, generálny riaditeľ  OMV, uviedol, že realizácia stratégie, ktorá sa zameriava na sektor prieskumu a ťažby sa postupne formuje. Významnými miľníkmi bolo podľa neho februárové objavenie ložiska plynu v oblasti Čierneho mora pri pobreží Rumunska, získanie 30%-ného prieskumného podielu v bulharskej časti Čierneho mora, konkrétne bloku Neptún a podpísanie ťažobnej zmluvy s Abu Dhabi National Oil Company, niekoľko majetkových transakcií vo Veľkej Británii, rovnako ako akvizícia 15%-ného podielu v hlbokomorskom projekte ťažby plynu v Severnom nórskom mori. Výber Nabucco West za stredoeurópsku voľbu pre dodávku plynu z poľa Shah Deniz II v Azerbajdžane je podľa Roissa významným krokom smerom ku konečnému rozhodnutiu o investíciách.

(c) energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.