Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. decembra 2010 Plyn a ropa od Energia.skTASR

OMV dokončila akvizíciu 54,14-% podielu v Petrol Ofisi

Touto transakciou OMV zvýšila svoj podiel v Petrol Ofisi zo 41,58 % na 95,72 %, čím úplne konsolidovala spoločnosť do skupiny OMV. Akvizícia väčšinového podielu v Petrol Ofisi výrazne posilňuje postavenie OMV na tureckom trhu a podporuje stratégiu OMV – ďalšieho posilňovania vedúcej pozície v európskom regióne. OMV už má silné postavenie na trhoch v strednej a juhovýchodnej Európe a touto transakciou pridáva vedúcu pozíciu na dôležitom tureckom trhu.

OMV s celkovým obratom vo výške 17,92 miliardy eur za rok 2009 a počtom zamestnancov 34.676 je jednou z najväčších rakúskych priemyselných spoločností kótovaných na burze. Ako vedúca energetická skupina v stredoeurópskom regióne OMV podniká v 12 krajinách v oblasti rafinácie a marketingu. Ťažobnému výskumu a produkcii sa OMV aktívne venuje v 16 krajinách na 4 kontinentoch. OMV obchoduje aj v oblasti plynu a energií. Ročne predá 13 miliárd kubických metrov (m3) plynu. Rakúska sieť plynovodov dlhá 2000 km transportuje ročne 75 miliárd m3 plynu. Stredoeurópsky zásobník plynu OMV s ročným prietokom približne 23 miliárd m3 patrí najdôležitejším v kontinentálnej Európe.

TASR informovalo OMV Slovensko.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.