Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gunther Oettinger
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Európska komisia
20. júna 2012 Ostatné od Energia.skTASR

Oettinger prijal slovenského diplomata z prostredia energetickej diplomacie

Rusnák uviedol, že rokovanie s eurokomisárom sa nieslo vo viacerých rovinách, pričom ťažiskom bola modernizácia Energetickej charty a zlepšenie komunikácie medzi Energetickou chartou a jej členskými štátmi a komisiou.

„V rámci modernizácie Energetickej charty členské štáty pripravujú aktualizáciu základného politického dokumentu z roku 1991,“ uviedol Rusnák.

Nemenej dôležitá z hľadiska spolupráce medzi EK a Energetickou chartou je aj konsolidácia a rozširovanie tejto nadnárodnej organizácie, ktorá združuje 51 krajín sveta vrátane všetkých členských štátov EÚ.

„Jeden z cieľov charty je rozširovať priestor aplikácií pravidiel pre medzinárodnú energetickú spoluprácu, v čom komisia podporuje Sekretariát Energetickej charty,“ spresnil slovenský diplomat. Dodal, že prioritou organizácie na tento rok je spolupracovať s krajinami južného Stredomoria, severnej Afriky a Blízkeho východu.

Rusnák upozornil, že počas rokovaní s komisárom Oettingerom hovorili aj o konkrétnych projektoch, na ktorých Energetická charta v súčasnosti pracuje, či už ide o projekt zameraný na rozvoj energetickej efektívnosti v mestách krajín bývalého Sovietskeho zväzu alebo projekt zameraný na spoluprácu pri dodávkach a tranzite elektrickej energie v oblasti strednej Ázie. Ďalším projektom, ktorý je zaujímavý aj z hľadiska energetickej politiky EÚ, je posudzovanie otázok nízkouhlíkovej energetiky a jej uplatnenia na podporu nízkouhlíkových investícií.

Zdroj: TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.