Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jaslovske bohunice elektraren.jpg
Foto: ilustračné, www.seas.sk
29. mája 2023 Jadrová energia od Energia.skSITA

Odstávka štvrtého bohunického bloku je ukončená, zvýšili aj jeho bezpečnosť

Slovenské elektrárne pokračujú vo zvyšovaní bezpečnosti Atómovej elektrárne Bohunice V2. Počas ostatnej odstávky štvrtého bloku bohunickej elektrárne, realizoval slovenský dominantný výrobca elektriny počas troch týždňov 21 investičných projektov, ktoré majú zvýšiť jeho bezpečnosť.

Elektrárne taktiež vymenili približne pätinu jadrového paliva a vykonali nedeštruktívne skúšky na tlakovej nádobe. Odstávku štvrtého bloku ukončili elektrárne v Jaslovských Bohuniciach počas víkendu.

Ako informovali Slovenské elektrárne, medzi prioritné činnosti odstávky sa zaradila takisto generálna oprava hlavného cirkulačného čerpadla či defektoskopické kontroly hlavného cirkulačného potrubia. „Počas odstávky sme zrenovovali systém na sledovanie limitných parametrov reaktora, ktorý využívajú operátori primárneho okruhu, teda jadrovej časti elektrárne,“ konštatovali elektrárne.

Harmonogram odstávok slovenských jadrových blokov pokračuje v júni 2023 generálnou odstávkou tretieho bloku jadrovej elektrárne Bohunice V2. Po nej je v septembri na programe aj odstávka na druhom bloku v Mochovciach. Každý z tlakovodných reaktorov VVER 440, ktoré sú jediným na Slovensku prevádzkovaným typom reaktora, musí byť aspoň raz ročne plánovane odstavený pre čiastočnú výmenu paliva.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.