Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. apríla 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Odborový zväz plynárov vyhlásil oddnes štrajkovú pohotovosť

„Bude to v júli tohto roku 10 rokov, čo do SPP nastúpili zahraniční akcionári. Počas tej doby v zásade nepoužili ani jednu korunu zo zisku na rozvoj firmy. Za ten čas prepustili približne polovicu zamestnancov SPP a pokračujú v tomto trende stále ďalej. Idú systémom extenzívneho rozvoja – znižovať náklady, znižovať náklady, znižovať náklady. Bolo zverejnené, že chcú svoj podiel predať, lebo už nie je na čom šetriť,“ spresnil.

„V SPP-distribúcia, a.s, je problém v tom, že minulý rok sme prepustili približne 100 zamestnancov. Teraz chcú znovu prepúšťať. Najhoršie na tom je však to, že prepúšťajú sa ľudia z dvoch kategórií – jednou kategóriou sú zamestnanci, ktorí sa starajú o plynovody. Druhou kategóriou sú ľudia poskytujúci služby našim zákazníkom – to sú ľudia, ktorí sa vyjadrujú napríklad k projektom, robia projekty, zabezpečujú kapacitné prepočty sietí a podobne. Sú to teda ľudia, ktorých odchodom sa zníži komfort našich zákazníkov a súčasne s nimi odíde obrovské plynárenské know-how,“ informoval predseda POZ.

„Najvážnejším problémom je však to, že namiesto toho, aby sme firmu rozvíjali, tak ju takýmto spôsobom – stálym zoštíhľovaním – dostávame do anorektického stavu. Z toho dôvodu sme vyhlásili oddnes štrajkovú pohotovosť. Sme presvedčení, že SPP-distribúcia, a.s., ktorá za minulý rok zaevidovala viac ako 180 miliónov eur zisku, nie je odkázaná na to, aby šetrila tým, že bude prepúšťať zamestnancov, ktorí v konečnom dôsledku môžu byť potrební,“ dodal.

UPOZORNENIE: TASR sa pokúsi získať reakciu SPP.

Jal ed

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.