Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. septembra 2011 Efektívnosť v energetike od Energia.skTASR

Odborníci hovorili v Košiciach o energetickej bezpečnosti

„Tento seminár organizujeme v rámci projektu Národný konvent o EÚ. Vo svete sa opäť udiali veci, ktoré majú veľký vplyv na energetickú bezpečnosť. Spomeňme len udalosti vo Fukušime, po ktorých sa nemecká vláda rozhodla vzdať sa svojho jadrového energetického programu,“ uviedol pre TASR Vladimír Benč analytik SFPA.

Dodal, že Slovensko má dlhodobú stratégiu v oblasti energetickej bezpečnosti, v súčasnosti ju však vláda chce prehodnotiť. „Cieľom semináru teda je diskutovať o energetickej politike Slovenska v kontexte rozvoja spoločnej energetickej politiky EÚ a poskytnúť vláde SR výstup z tejto diskusie, ako jedno z možných východísk pri ďalšom rozhodovaní,“ dodal Benč. Aj toto bol dôvod, prečo sa seminár rozdelil na dva panely. jeden sa venoval energetickej bezpečnosti, energetickej politike SR a regionálnym skúsenostiam a druhý panel sa zameral na oblasť klimatických zmien a obnoviteľných zdrojov energie.

„Na tento seminár nadviaže v novembri v Bratislave medzinárodná konferencia, ktorá sa na problém energetickej bezpečnosti zameria skôr z pohľadu Slovensko a EÚ,“ doplnil Benč.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.