Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. októbra 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Odborníci dnes vo Vyhniach hovoria aj o liberalizácii trhu s plynom

„Keďže trh s plynom sa začal v posledných niekoľkých rokoch veľmi prudko rozvíjať, tak sa rozšíril predmet tejto konferencie práve o prehľad procesov na trhu s plynom. Venujeme tomu aj celý blok,“ podotkol Oskár Halzl, podpredseda predstavenstva spoločnosti sféra, a. s., s tým, že podľa jeho názoru ide o dobrý krok. Nasvedčuje tomu aj vyšší počet účastníkov, tento rok sa na konferencii zúčastňuje približne 230 hostí.

Hovoriť sa dnes bude aj o európskej integrácii týchto trhov. „Našou ambíciou je postupne konferenciou sledovať dianie na európskych trhoch a chceli by sme do budúcnosti rozšíriť medzinárodný rozmer konferencie. Očakávame, že už v budúcom roku bude silnejšia účasť aj predstaviteľov z ďalších európskych krajín,“ uviedol Halzl.

Vzhľadom na to, že na konferencii majú svojich zástupcov všetky rozhodujúce zložky energetiky, počnúc ministerstvom hospodárstva cez výrobcov či distribútorov až po obchodníkov, tak podľa Halzla vždy veľmi konkrétne reaguje na čerstvé aktuálne pohyby v legislatíve a tiež problémy, ktoré prinášajú nové procesy.

„Som presvedčený, že ak aj konferencia neprináša zásadné zmeny, tak minimálne ovplyvňuje rýchlosť týchto procesov. Prináša tiež možnosť reagovať odbornej verejnosti na to, čo sa aktuálne deje, pretože tu má čerstvé informácie, ktoré má čas vydiskutovať,“ zhodnotil Halzl. Účastníci podľa jeho slov už tradične oceňujú najmä živé a konkrétne diskusie.

Organizátorom konferencie je akciová spoločnosť sféra, ktorá patrí k významným dodávateľom riešení a služieb pre energetiku. Konferencia sa koná pod záštitou Ministerstva hospodárstva (MH) SR.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.