Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
energie deregulácia ministerstvo hospodarstva
Foto: ilustračné, GettyImages
27. augusta 2020 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Odberatelia energií by mali byť viac informovaní o cenových návrhoch energetických spoločností

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) musí totiž okrem schválenej ceny energií zverejniť na svojej internetovej stránke aj cenové návrhy dodávateľov energií.

S účinnosťou od 1. septembra 2020 vzniká úradu zákonná povinnosť zverejňovať na webovom sídle spolu s cenovým rozhodnutím aj návrh ceny, návrh na zmenu ceny, odvolanie a všetky ich zmeny a doplnenia podané v cenovom konaní,“ informoval hovorca ÚRSO Radoslav Igaz.

Regulačný úrad vypracoval k ochrane obchodného tajomstva usmernenie pre regulované subjekty. „Regulované subjekty nám môžu zasielať k danej téme svoje pripomienky, ktoré vyhodnotíme a budeme na základe nich ďalej informovať na svojom webe,“ konštatoval Igaz.

Podľa prechodného ustanovenia k úpravám účinným od 1. septembra 2020 sa na cenové konania začaté a právoplatne neskončené do 31. augusta 2020 použije predpis účinný od 1. septembra 2020.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.