Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
O zákazníkov Slovakia Energy sa postarajú dodávatelia poslednej inštancie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
4. októbra 2021 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Odberatelia automaticky prejdú k dodávateľom poslednej inštancie

Slovakia Energy na konci septembra oznámila Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), že s dodávkou elektriny a plynu na Slovensku končí.

Plyn tak bude dodávať zákazníkom Slovakia Energy Slovenský plynárenský priemysel (SPP) a elektrinu Západoslovenská energetika, Stredoslovenská energetika alebo Východoslovenská energetika. Podľa toho, do ktorého distribučného územia patrí odberné miesto.

Posledný dodávateľ

Dodávateľ poslednej inštancie je povinný dodávať komoditu v dohodnutom rozsahu do doby, než si zvolíte nového dodávateľa. Najviac však počas nasledujúcich troch mesiacov od straty spôsobilosti spoločnosti Slovakia Energy dodávať elektrinu alebo zemný plyn,“ informovala spoločnosť Slovakia Energy na svojej internetovej stránke.

V prípade, ak do troch mesiacov od zániku dodávkovej zmluvy so spoločnosťou Slovakia Energy neuzatvorí zákazník dodávkovú zmluvu s novým dodávateľom, automaticky sa stáva zákazníkom dodávateľa poslednej inštancie.

Zrušenie povolenia

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví koncom minulého týždňa oznámil, že Slovakia Energy požiadala o zrušenie povolenia na podnikanie v elektroenergetike a plynárenstve.

Tlak na prechod k bez emisným zdrojom energií, špekulácie s emisnými povolenkami, dlhá zima i očakávaný nárast spotreby kvôli rozvoju elektromobility ženú ceny energií na veľkoobchodných trhoch strmo nahor. Navyše vzhľadom k regulovanému trhu nie je z našej strany možné na túto situáciu adekvátne reagovať cenotvorbou a hoci nás to veľmi mrzí, sme preto nútení podnikanie na Slovensku v energetike ukončiť,“ zdôvodnila svoje kroky spoločnosť Slovakia Energy.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.