Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vývoj energetického priemyslu v roku 2021
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Gettyimages
22. mája 2021 Ostatné od Energia.skSITA

Očakávame pozitívny vývoj v sektore energetiky, tvrdia riaditelia energetických spoločností

Z prieskumu vyplynulo, že za najväčšie hrozby sú považované klimatické zmeny a enviromentálne hrozby.

Spoločnosť KPMG robila globálny prieskum, z ktorého vyplynulo niekoľko faktov. Štyria z desiatich vrcholových manažérov energetických spoločností predpokladajú, že počas tohto roka bude na trhu rovnaká situácia ako pred pandémiou.

Prieskum od spoločnosti KPMG CEO bol realizovaný od 29. januára do 4. marca na vzorke 500 riaditeľov z rôznych krajín sveta. Zapojili sa do neho napríklad Austrália, Kanada, Čína, Nemecko, India či USA.

Investície do automatizácie

Všetci respondenti prieskumu veria v pozitívny rast sektora najbližšie 3 roky – je o tom presvedčených 93 % riaditeľov firiem. Strednú až nízku transakčnú aktivitu v odvetí energetiky predpokladá 83 % riaditeľov.

Do budúcnosti chcú podniky zainvestovať do automatizácie. Hlavným dôvodom je zníženie finančných nákladov.

„Energetika musela počas pandémie zabezpečovať plynulé dodávky a nepretržite dbať na bezpečnosť zdravia zamestnancov. Stabilita a funkčnosť sektora ostávajú jedným z predpokladov pre udržateľnú obnovu po negatívnych dôsledkoch šírenia ochorenia COVID-19,“ uviedol senior manažér a sektorový sektorový líder pre energetiku KPMG na Slovensku Miroslav Talian.

Obchodný model energetiky

Aj toto bola téma prieskumu. Až 43 % riaditeľov je toho názoru, že aktuálny obchodný model sa už nevráti do pôvodného stavu, ako bol pred pandémiou.

Návrat do normálu v tomto roku predpokladá 37 % riaditeľov, 20 % riaditeľov to skôr vidí na rok 2022.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.