Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. júla 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Obyvatelia Liptovskej Osady a Liptovskej Lúžnej zostanú počas odstávky bez elektriny

„Ide o pravidelnú lezeckú kontrolu vzdušného vedenia vysokého napätia spojenú s údržbou technických zariadení v súlade s platnými normami a prevádzkovými pravidlami. Cieľom prác je zabezpečiť bezporuchovosť a bezpečnosť sústavy,“ informoval TASR hovorca SSE-D v Žiline Miroslav Gejdoš.

Elektrikári podľa neho opravia, prípadne vymenia slabé miesta vedenia. Aby pritom nedošlo k ich ohrozeniu, vodiče zostanú na nevyhnutný čas bez napätia. V stredu vypnú elektrinu v obidvoch obciach o 8.30 h, práce by mali skončiť najneskôr do 14.30 h, kedy sa obnoví aj dodávka energie. Vo štvrtok budú bez elektriny už len v Liptovskej Lúžnej, a to od 8.15 h do 16.00 h.

„Urobíme všetko preto, aby sme čas nevyhnutného bezprúdia skrátili na minimum. Dotknutých odberateľov však žiadame o trpezlivosť a vhodnú prípravu na situáciu, aby predišli neželaným komplikáciám. Zároveň pripomíname, že každý odberateľ elektriny, ktorý chce byť vždy dopredu informovaný o plánovaných odstávkach, sa môže zaregistrovať na našej internetovej stránke. Vďaka tomu ho budeme kontaktovať vždy s dostatočným predstihom,“ dodal Gejdoš.

© TASR

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.