Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. marca 2017 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Obrazy o krásnom živote, ktorý nechceme vidieť

Mnohofigurálne a viac dejové obrazové plochy talentovaného slovenského autora zobrazujú morálku a etiku, hovoria o dobrých a zlých vlastnostiach dnešných ľudí, avšak nie hanlivo. Snažia sa skôr úsmevným spôsobom vyvolať zamyslenie u diváka. Inšpiráciou pre autora je ľudská realita, ktorú zobrazuje do hravej kompozície. V obrazoch je ukrytá určitá myšlienka, názor, možno humorný nadhľad na naše ľudské konanie. Autor nechce moralizovať, skôr s úsmevom poukázať na oblasti krásneho života, ktoré nechceme vidieť.

V Galérii SPP môžeme potvrdiť stúpajúci záujem verejnosti o súčasné slovenské umenie. Aj obrazy Jána Koválika potvrdzujú skvelú úroveň našich umelcov, v ktorých vizuálne príťažlivé a zhovorčivé umenie púta sugestívnou schopnosťou maliara „vmaľovať“ do nich človeka, ľudí a ich príbehy. V návštevníkoch vyvolávajú sebareflexiu a pohľad do vlastného vnútra. A preto každý ocení, že autor s nadhľadom rozpráva o ľudských vzostupoch a pádoch a odzrkadľuje v nich zbierku úsmevných, ale aj vážnych ľudských životných momentov.

Slávnostná vernisáž sa uskutoční vo štvrtok 6. apríla 2017 o 18.00 h v Galérii SPP na ulici Mlynské nivy 44/c v Bratislave.

O autorovi: Ján Koválik (* 1953, Trenčín) – Študoval na Vysokej škole drevárskej a lesníckej vo Zvolene konštrukciu nábytku a dizajn. Zúčastnil sa viacerých kolektívnych i samostatných výstav. Jeho maliarske diela sú v mnohých umeleckých a súkromných zbierkach. Žije a tvorí v Soblahove a je členom viacerých umeleckých združení na Slovensku (Slovenská výtvarná únia, Umelecká Beseda a Združenie výtvarných umelcov západného Slovenska.)

Galéria SPP bola otvorená na začiatku nového milénia a za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo viac ako 150 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie patrili výstavy Andyho Warhola, Rudolfa Filu, Albína Brunovského či Jozefa Jankoviča. Galéria SPP sídli na ulici Mlynské nivy 44/c a je otvorená denne od pondelka do piatka od 11.00 do 18.00 h. Vstup je voľný.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) je najväčším dodávateľom energií na Slovensku, ktorý v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Celkovo SPP využíva spoľahlivé dodávky energií a ďalšie energetické služby SPP viac ako 1,3 milióna zákazníkov. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti SPP CNG, s.r.o. podporuje rozvoj využívania stlačeného zemného plynu (CNG) v doprave ako ekologickej alternatívy k tradičný palivám. Aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti realizuje prostredníctvom korporátneho programu SPPoločne, EkoFondu, n. f. a Nadácie SPP. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Zdroj: SPP, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.