Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. mája 2013 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Objem plynu predaného firmou Elgas vlani stúpol o 60 % na 1600 GWh

„Potvrdzuje to správnosť našej stratégie, súčasťou ktorej bola napríklad aj integrovaná dodávka elektriny a plynu, ktorú sme ponúkli ako prví na slovenskom trhu,“ hodnotil uplynulý rok obchodný riaditeľ Elgas Roman Lipnička.

Medziročný rast zaznamenal Elgas aj pri dodávke elektriny. V roku 2012 vzrástol objem dodanej elektriny o 210 % na celkom 294 GWh.

„Klienti oceňujú aj fakt, že elektrinu nielen nakupujeme a predávame, ale v rámci skupiny aj vyrábame. Umožňuje nám to prenášať túto výhodu do koncových cien pre klientov a z toho vyplývajúce synergické efekty,“ vysvetlil Miroslav Struž, výrobno–obchodný riaditeľ GGE, ktorého súčasťou je Elgas.

Podľa Lipničku očakáva Elgas rast dodávok plynu aj elektriny aj tento rok. Medzi klientov totiž pribudli ďalší veľkí odberatelia, napríklad súkromní výrobcovia tepla na Slovensku, ako aj veľké priemyselné podniky. Elgas má cieľ dodávať v roku 2020 svojim zákazníkom 5 TWh plynu.

Elgas je členom skupiny Grafobal Group Energy (GGE). GGE patrí na Slovensku medzi významných hráčov v oblasti výroby a predaja elektriny, dodávky tepla a predaja plynu. Prostredníctvom dcérskych spoločností prevádzkuje tepelné hospodárstva v Považskej Bystrici, Dunajskej Strede, Snine, Želiezovciach, či Devínskej Novej Vsi.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.