Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Obec Liešťany chce zmodernizovať verejné osvetlenie takmer za 350.000 eur

Projekt modernizácie osvetlenia počíta s demontážou súčasných 152 kusov svietidiel, ktoré by mali nahradiť nové s LED technológiou. Osvetľovacia sústava by sa mala tiež doplniť o ďalších 95 kusov. Výmeny by sa mali dočkať aj dva jestvujúce rozvádzače a káblové rozvody, ktoré by mal nahradiť nový izolovaný kábel.

Záujemcovia o realizáciu projektu môžu svoje ponuky predkladať do 10. septembra, pričom kritériom pre výber víťaza je najnižšia ponúknutá suma.

Obec má ambíciu financovať modernizáciu z prostriedkov z Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast, opatrenia Budovanie a modernizácia verejného osvetlenia pre mestá a obce a poskytovanie poradenstva v oblasti energetiky. Žiadosť o pridelenie nenávratných finančných prostriedkov si už podala a starosta dúfa, že bude úspešná. Samospráva by sa v prípade pridelenia prostriedkov mala na financovaní projektu podieľať sumou vo výške 5 % z celkových nákladov.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.