Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. septembra 2012 Jadrová energia od Energia.skSITA

Občianska informačná komisia na MO34

Občianska informačná komisia (OIK) Mochovce je nezávislým informačným kanálom na prenos informácií medzi AE Mochovce a obyvateľstvom, ktoré žije v jej okolí.  Po vzore niektorých krajín EÚ, kde podobné komisie boli zriadené na báze dobrovoľnosti alebo zákonom, bola OIK Mochovce zriadená 1. januára 2005 s cieľom viesť otvorený dialóg s verejnosťou o mierovom využívaní jadrovej energetiky, a s ohľadom na právo občanov byť pravdivo a okamžite informovaní o všetkých aspektoch prevádzky AE, bezpečnosti a vplyvu elektrárne na životné prostredie prostredníctvom delegovaných zástupcov občanov, ako aj kvôli skvalitneniu informovania verejnosti.

OIK sa pravidelne stretáva zo zástupcami jadrových zariadení, aby získala kvalifikované informácie o výstavbe prevádzke, bezpečnosti a vplyve týchto zariadení na životné prostredie, ako aj  na zamestnanosť i celkovú ekonomiku regiónu. Po diskusiách o týchto aspektoch mali členovia OIK dnes možnosť prezrieť si aj priestory stavby MO34 a presvedčiť sa o rozostavanosti nových blokov.

„Videli sme pracovný ruch v  jadrovej i nejadrovej časti tretieho a štvrtého bloku elektrárne. Zaujímali nás aj na vylepšenia, ktoré boli navrhnuté v projekte MO34 a ktoré sa aj na iných elektrárňach realizujú alebo budú realizovať ako výsledok stres testov, napr. seizmické zodolnenie budov, núdzové napájanie hlavných komponentov. Nepochybujem, že nové bloky budú spĺňať najprísnejšie medzinárodné kritériá na bezpečnosť“, povedal predseda OIK Mochovce Miroslav Považan.

Zdroj: Občianska informačná komisia Mochovce

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.