Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
emisie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/Senor Codo (licencia Creative Commons)
3. februára 2011 Ostatné od Energia.skSITA

Obchodovanie s emisnými povolenkami v EÚ sa postupne obnovuje

Členské štáty EÚ postupne otvárajú národné registre obchodovania s emisnými povolenkami. Viaceré krajiny ich pred dvoma týždňami zatvorili v dôsledku hackerských útokov. Slovenský register napadnutý nebol, no v susednom Česku bolo ukradnutých približne milión povoleniek. Český register zostáva z dôvodu vyšetrovania aj naďalej zatvorený

Francúzsko, Nemecko, Holandsko, Slovensko a Veľká Británia podľa vyhlásenia Európskej komisie predložili dostatočné záruky, že ich registre spĺňajú minimálne bezpečnostné požiadavky. Komisia teraz očakáva vyhodnotenia aj z ďalších krajín a po ich zhodnotení 24 hodín pred otvorením registrov bude o tom informovať.

V Česku zmizlo v januári zo šiestich účtov obchodníkov s povolenkami v registri OTE 1,306 miliónov povoleniek. Register bol pre neopravené manipulácie zatvorený a registre uzavreli aj ďalšie európske krajiny. Európsky správca zároveň zastavil všetky transakcie s povolenkami.

ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.