Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. mája 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

O grécku prenosovú sieť má záujem India i Čína

Grécka vláda chce v podniku predať dvojtretinový podiel. Privatizáciu bude mať na starosti spoločnosť PPC, ktorá firmu Admie vlastní. Admie prevádzkuje vysokonapäťovú sieť v celkovej dĺžke okolo 11.000 kilometrov.

Výťažok z predaja pripadne PPC a neberie sa do úvahy pre grécke privatizačné príjmy stanovených podmienkami medzinárodného záchranného programu. Grécko musí predaj uskutočniť, aby splnilo energetické predpisy Európskej únie. Tie požadujú, aby boli prevádzkovatelia sietí pre prenos elektriny samostatnými podnikmi.

Podľa zdrojov Reuters sa o firmu Admie zaujíma napríklad čínska spoločnosť China State Grid Corporation (SGCC), ktorá už pred dvoma rokmi kúpila štvrtinový podiel v portugalskom prevádzkovateľovi prenosovej siete REN. SGCC dala najavo, že chce v investíciách do európskych energetických podnikov pokračovať, pokiaľ bude ich cena primeraná.

Atény chcú, aby kupec spoločnosti Admie investoval 2,5 miliardy eur do rozšírenia siete na niekoľkých gréckych ostrovoch a do vytvorenia nových spojení so zahraničnými sieťami.

Zdroj: ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.