Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. júna 2015 Jadrová energia od Energia.skSITA

NUVIA bude dodávať svoje výrobky Rosatomu v spolupráci so skupinou NEOLANT

Ruský NEOLANT je dodávateľom inžinierskych služieb a informačných technológií modelovania pre jadrové elektrárne v Ruskej federácii. Francúzska NUVIA patrí k popredným európskym inžinierskym a výrobným firmám v oblasti jadrovej energetiky a je členom svetoznámeho holdingu VINCI.

Podpísanie zmluvy prebehlo za účasti zástupcu francúzskeho veľvyslanca a poradcu pre jadrové technológie a energie Alexandera Gorbačjova v Moskve pri slávnostnom ceremoniáli v rámci medzinárodného fóra ATOMEXPO 2015.

„Strategickým cieľom skupiny NUVIA je prítomnosť na všetkých významných svetových trhoch v oblasti jadrovej energetiky. V rámci tohto cieľa je najdôležitejší rozvoj činností našej spoločnosti v Ruskej federácii. Ruský trh sa nám javí ako perspektívny z dvoch hľadísk. Po prvé, Ruská federácia je jednou z najaktívnejších krajín sveta v budovaní nových jadrových zariadení a za druhé ruský Rosatom je svetovo najdôležitejšou spoločnosťou zameriavajúcou sa na stavbu jadrových elektrární. Sme presvedčení, že NUVIA môže priniesť Rosatomu veľmi cenné výrobky, s ktorými majú pozitívne skúsenosti krajiny s rozvinutou jadrovou energiou, ako sú Francúzsko, Veľká Británia a Česká republika. Sme radi, že budeme pracovať na dosiahnutí cieľa spoločne s NEOLANTOM, ktorý má veľké skúsenosti v jadrovom priemysle a významný technický potenciál,“ povedal riaditeľ medzinárodného vývoja spoločnosti NUVIA Jean-Jacques Doublecourt.

„NUVIA má celé spektrum zamerania, ale čo sa týka spolupráce s Ruskom, sústredí sa na zavedenie inžinierskych systémov pasívnej protipožiarnej ochrany a seizmickej odolnosti, ktoré sú založené na unikátnej technológii a sú úspešne používané spoločnosťami po celom svete. Po takýchto riešeniach je nepochybne dopyt zo strany ruských podnikov, realizujúcich projekty výstavby a prevádzky jadrových elektrární ako na území Ruska, tak aj v zahraničí, “ vysvetľuje riaditeľ NEOLANTU Vitalij Kononov.

Skupina firiem NEOLANT už tri roky úspešne spolupracuje s jednou z dcérskych spoločnosťou NUVIA – českou firmou ENVINET. Spolupráca sa týka dodávok spektrometrických systémov pre charakterizáciu rádioaktívnych odpadov v ruských podnikoch FGUP Radón, VNIINM a IPA KVANT.

Zdroj: AMI Communications Slovakia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.