Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. septembra 2017 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

NRSR: Poslanci by mohli upraviť dotácie na spaľovanie dreva v biomasových zariadeniach

Budaj navrhuje, aby sa zrušilo dotovanie spaľovania dreva v biomasových zariadeniach, okrem dreva pochádzajúceho z energetických porastov a odpadu z drevospracujúceho priemyslu. Odôvodňuje to tým, že v súčasnosti dochádza na Slovensku k čoraz viditeľnejšiemu odlesňovaniu zalesnených plôch, ale aj brehových porastov či dokonca alejí a vetrolamov, s cieľom čerpať čo najviac dotácií.

Poslanci rokujú netradične aj dnes, keďže v piatok (15.9.) je sviatok a voľno. Hlasovať o prerokovaných bodoch budú až podvečer. Dnes ich čakajú poslanecké návrhy, medzi nimi napríklad novela, ktorou chce opozícia zriadiť v parlamente vyšetrovacie výbory. Ďalej je tu viacero noviel Zákonníka práce či návrhy zmien v sociálnej oblasti.

Viaceré návrhy majú poslanci naplánované na utorok a stredu (12. a 13.9.). V utorok sú to vládne návrhy, v stredu poslanecké, ktoré sú už v druhom čítaní a čakajú na schválenie.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.