Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. januára 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

NR SR: Novela zákona o tepelnej energetike spresňuje pojem konečný spotrebiteľ

„Pôsobnosť zákona sa rozširuje na práva a povinnosti fyzických osôb a právnických osôb pri výrobe tepla v centrálnom zdroji tepla v budove,“ spresnilo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR v dôvodovej správe k návrhu zákona.

Z dôvodu transpozície vybraných ustanovení eurosmernice o energetickej efektívnosti sa podľa rezortu hospodárstva definujú viaceré typy zdrojov tepla vrátane účinného centralizovaného zásobovania teplom (CZT). „Ako reakcia na podnety z praxe sa spresňujú podmienky na výkon funkcie zodpovedného zástupcu. V súvislosti s podporou účinného CZT sa stanovujú doplňujúce podmienky pri výstavbe sústavy tepelných zariadení.“

Z povinnosti prednostného pokrytia potreby tepla z existujúcich zdrojov na využívanie obnoviteľnej energie sú novelou zákona vyňaté nové budovy s maximálnou výpočtovou ročnou potrebou tepla 30 MWh. „Povinnosť inštalovať určené meradlá alebo pomerové rozdeľovače tepla u konečného spotrebiteľa sa z dôvodu implementácie eurosmernice o energetickej efektívnosti rozširuje aj na konečného spotrebiteľa tepla v budove s centrálnym zdrojom tepla. Obdobne to platí aj pre pravidlá rozpočítania nákladov na výrobu tepla. Z dôvodu optimalizácie dodávok tepla je potrebné koncepciu rozvoja obce v oblasti tepelnej energetiky pravidelne aktualizovať,“ dodalo MH SR.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.