Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

NRSR: Návrh na zavedenie exekučnej imunity štátnych teplární je v 2. čítaní

Ako sa uvádza v dôvodovej správe k návrhu novely zákona, skrátené konanie je potrebné z dôvodu naliehavého všeobecného záujmu. „Cieľom návrhu zákona je poskytnúť ustanoveným aktívam držiteľa povolenia na výrobu a rozvod tepla, ktorý je právnickou osobou so stopercentnou majetkovou účasťou štátu, exekučnú imunitu,“ konštatuje sa v návrhu novely zákona.

Subjektom exekučnej imunity má byť držiteľ povolenia na výrobu a rozvod tepla, ktorý je právnickou osobou so 100-% majetkovou účasťou štátu. Predmetom exekučnej imunity má byť nehnuteľný majetok takéhoto subjektu, jeho peňažné prostriedky, pohľadávky a finančné nástroje v jeho vlastníctve, ako aj iný jeho majetok, ak slúži na výrobu a rozvod tepla.

Vláda predložila do parlamentu právnu normu z dôvodu sporu medzi Paroplynovým cyklom (PPC) vlastneným Pentou a Bratislavskou teplárenskou, ktorá má PPC vyplatiť 30 miliónov eur. Premiér Robert Fico už po skončení rokovania vlády uviedol, že štát nebude pri 100-percentných štátnych teplárenských firmách tolerovať vytváranie miliónových súdnych sporov z ničoho. „Rešpektujem rozhodnutia súdov, nepôjdem v žiadnom prípade proti nim. Nebudeme však tolerovať vytváranie 30-miliónových súdnych sporov z ničoho,“ povedal premiér.

Návrh novely zákona má nadobudnúť účinnosť dňom vyhlásenia v Zbierke zákonov.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.