Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. januára 2018 Ostatné od Energia.skTASR

NRSR: Hospodársky výbor odobril ďalších troch kandidátov do Regulačnej rady ÚRSO

Galek pripomenul, že z minulého kola do voľby postúpili aj ďalší traja neúspešní kandidáti, ktorí boli vypočutí už minulý rok a volení na poslednej schôdzi, avšak ani jeden z nich nedosiahol potrebný počet hlasov. Sú nimi Ľubomír Blaško, Milan Jarás, Jozef Mihalčin.

Na najbližšej schôdzi parlamentu by mali poslanci zo všetkých kandidátov zvoliť dvoch. Ich mená sa následne dostanú na stôl prezidentovi, ktorý si vyberie jedného. Ten bude zástupcom NR SR v Regulačnej rade ÚRSO najbližších šesť rokov.

V rade je celkom šesť členov, pričom každé dva roky sa dvaja obmenia. Dva návrhy dáva parlament a dva vláda, z nich si prezident vyberá jedného. NR SR aj vláda majú v rade spolu po troch zástupcov.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.