Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jahnatek
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ľubomír Jahnátek a Peter Žiga
28. júna 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Novým šéfom ÚRSO má byť Ľubomír Jahnátek

„Na post predsedu ÚRSO odporučila výberová komisia ministrovi Petrovi Žigovi jednomyseľne prof. Ľubomíra Jahnátka, ktorého navrhla Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení. Minister hospodárstva už oznámil, že toto odporúčanie akceptuje a navrhne na najbližšiu schôdzu vlády schváliť nového predsedu ÚRSO,“ uviedol pre náš portál Maroš Stano, hovorca Ministerstva hospodárstva SR.

Ľubomír Jahnátek pôsobil v rokoch 2006 až 2010 ako minister hospodárstva. V nasledujúcej vláde Roberta Fica (2012-2016) získal funkciu ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

V poslednej dobe často komentoval dianie v energetike vrátane kauzy cien energií, ktorá sa prevalila začiatkom tohto roka. K tejto téme sa vtedy vyjadril aj pre náš portál. Distribučné firmy podľa neho využili pochybenia úradu, ktorý minulý rok nezohľadnil výhrady ministerstva hospodárstva k cenovej vyhláške.  

Jahnátek tiež vlani stál po boku ministra hospodárstva Petra Žigu, keď vysvetľoval prečo došlo k obnoveniu výroby na odstavenom bloku tepelnej elektrárne v Novákoch.

V minulosti pôsobil na výkonných a kontrolných pozíciách vo viacerých firmách, ktoré podnikajú v chemickom priemyslu. Do roku 1992 až do roku 2005 šéfoval spoločnosti Plastika Nitra.

Medzi kandidátmi, ktorí sa prihlásili do výberového konania, boli podľa našich informácií aj Ľubomír Blaško, ktorý v minulosti pôsobil v rámci SPP, Jozef Legény, zo skúsenosťami napríklad z Veolie, aj súčasný zastupujúci predseda ÚRSO Miroslav Čelinský.

Podľa novelizovaného zákona o regulácii, ktorý sa dnes stal účinným, Jahnátka do funkcie oficiálne vymenuje vláda. Najbližšie rokovanie bude budúci utorok 4. júla.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.