Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. októbra 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Novým generálnym riaditeľom a. s. Nafta je Martin Bartošovič

Martin Bartošovič po ukončení vysokoškolského štúdia v roku 1996 pracoval v ING Barings a od roku 1998 v spoločnosti A. T. Kearney. Od roku 2004 pôsobil v spoločnosti SPP ako riaditeľ divízie korporátnych záležitostí, predseda predstavenstva spoločnosti SLOVGEOTERM a neskôr aj ako člen predstavenstva SPP – distribúcia, člen Správnej rady neinvestičného fondu EkoFond a predseda dozornej rady Nadácie SPP.

„Nafta má významné postavenie v slovenskej energetike, a preto bude naďalej potrebné rozvíjať spoločnosť v nadväznosti na celkové zmeny v plynárenstve. V oblasti podzemného skladovania plynu bude dôležité zamerať sa na zväčšovanie flexibility služieb podľa požiadaviek klientov a na ďalšie zvyšovanie bezpečnosti prevádzky. V oblasti prieskumu a ťažby uhľovodíkov sa sústredíme na efektívne doťaženie zásob na Slovensku a paralelne budeme pracovať na identifikácii nových možností rozvoja týchto aktivít na Slovensku a v zahraničí,“ spresnil svoje zámery Bartošovič.

Nafta, a. s., je kľúčovým poskytovateľom služieb v oblasti podzemného skladovania zemného plynu a lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov na Slovensku. Majoritným 56-% akcionárom Nafty, a. s., je SPP, firma E.ON Ruhrgas International vlastní 40-% podiel.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.