Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. apríla 2015 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Nový objav ropy pri letisku Gatwick je možno najväčší za 30 rokov

UKOG je hlavným investorom projektu s podielom 30 % Firma ale pripustila, že vyťažiť bude možné len časť týchto zásob. Podľa hodnotenia s porovnateľnými oblasťami ťažby v USA a západným Sibírom by mohlo byť komerčne výhodné vyťažiť len 3 – 15 % týchto zásob.

Nález sa nachádza v južnej panve Weald, ktorá je bohatá na suroviny. Je tiež blízko jedného z najväčších ropných polí na pevnine v Európe, ktorým je Wytch Farm. V oblasti panvy Weald je asi desiatka miest, kde sa ťaží ropa.

Vlani britská geologická služba odhadla, že v oblasti môžu byť zásoby bridlicovej ropy vo výške 2,2 až 8,5 miliardy barelov. UKOG ale uviedol, že vyvŕtal najhlbší vrt v regióne za posledných 30 rokov a výsledky ukazuj, že by tam mohlo byť 50 – 100 miliárd barelov.

Ropa z bridlíc sa ťaží metódou frakovania. Tá vyvoláva kontroverzie kvôli dopadu na životné prostredie a obavám, že môže spôsobovať zemetrasenie. UKOG ale tvrdí, že nehodlá použiť frakovanie a ropa z tejto oblasti sa dá vyťažiť konvenčným horizontálnym vŕtaním.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.