Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. októbra 2011 Jadrová energia od Energia.skSITA

Novou podpredsedníčkou byra Riadiaceho výboru Agentúry pre jadrovú energiu je Marta Žiaková

Na 123. zasadnutí Riadiaceho výboru Agentúry pre jadrovú energiu vo štvrtok 27. októbra v Paríži zvolili do funkcie podpredsedníčky byra predsedníčku Úradu jadrového dozoru Slovenskej republiky Martu Žiakovú. Žiakovej zvolenie do tejto významnej funkcie je ocenením jej aktívneho angažovania sa v činnosti agentúry a zároveň veľkým úspechom slovenskej diplomacie. Slovenská republika sa stala členskou krajinou agentúry v roku 2002.

Agentúru pre jadrovú energiu (Nuclear Energy Agency – NEA) založili v roku 1958 pod názvom Európska jadrová energetická agentúra (ENEA). Súčasný názov má od roku 1972 po vstupe Japonska. Je špecializovanou medzivládnou organizáciou, ktorá pracuje v rámci OECD. V súčasnosti má 30 členských štátov. Jej hlavným cieľom je udržiavať a na základe medzinárodnej spolupráce rozvíjať vedecké, technologické a právne aspekty nevyhnutné pre bezpečné, ekologicky šetrné a hospodárne využívanie jadrovej energie na mierové účely.

Zdroj: MZV SR

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.