Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Platenie energie pomoc ceny elektrina
Foto: ilustračné, GettyImages
19. januára 2023 Ostatné od Energia.skSITA

Nové zálohové platby pre malé podniky už vystavuje aj Stredoslovenská energetika

Stredoslovenská energetika (SSE) už vystavuje svojim zákazníkom z kategórie malých podnikov novú dohodu o preddavkových platbách pre rok 2023. Pôvodne zaslanú dohodu o preddavkoch môžu odberatelia považovať za bezpredmetnú. „Úhrady už budú realizovať podľa novo zaslanej dohody o preddavkových platbách. Zo strany odberateľov nie je v tomto prípade potrebná žiadna aktivita,“ informovala hovorkyňa SSE Michaela Krivá.

Zákazníci, ktorí majú mesačný fakturačný cyklus a úhradu za mesiac január už realizovali, budú mať túto platbu započítanú vo vyúčtovacej faktúre za január. „Táto vyúčtovacia faktúra im už bude vystavená so zastropovanými cenami dodávky a v prípade preplatku im tento bude vrátený,“ dodala Krivá.

Zároveň SSE upozorňuje svojich zákazníkov, že zníženie cien sa týka preddavkových platieb na rok 2023. Vyúčtovaciu faktúru za rok 2022 je potrebné uhradiť v pôvodnej výške a termíne splatnosti.

V prípade medializovaných informácií týkajúcich sa nárastu úrokov z omeškania, ide o nárast, ktorý je podľa stredoslovenských energetikov vypočítaný podľa príslušných ustanovení Obchodného zákonníka.

Nielen SSE, ale aj všetkým ostatným dodávateľom rastie počet pohľadávok voči svojim zákazníkom – dlžníkom. Náklady na obsluhu týchto pohľadávok prudko stúpajú, preto musela SSE pristúpiť k navýšeniu úrokov, ktoré je dlžník povinný zaplatiť. Tento postup je bežný vo viacerých sektoroch priemyslu,“ konštatovala Krivá.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.