Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
košická tepláreň-TASR
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Kočická tepláereň (TEKO). Foto: TASR/František Iván
3. júla 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Nové vedenie TEKO ušetrilo vyše 180.000 eur na odstupnom

Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Tepláreň Košice, a.s. (TEKO) Ladislav Koch a bývalý obchodný riaditeľ TEKO Juraj Slafkovský, ktorý bol vo funkcii do roku 2010, sa dohodli na ukončení súdneho sporu. Ten voči nemu viedlo bývalé vedenie TEKO na čele s nominantom SaS Miroslavom Nosálom. Ten odišiel z TEKO v júni tohto roka. V pondelok o tom v mene TEKO informovala Agáta Kleinová. Uviedla, že bývalé vedenie dalo na súd tri dohody o skončení pracovného pomeru s nárokom na vyplatenie odstupného pre ešte predchádzajúcich manažérov.

Juraj Slafkovský pôsobil v košickej teplárni vyše štyroch rokov vo funkcii riaditeľa obchodného úseku. Na svoj post prišiel ako odborník na túto oblasť, nikdy nebol členom žiadnej politickej strany. Kleinová informovala, že na rokovaní sa dohodli na sume odstupného vo výške 25 000 eur, ktoré mu TEKO vyplatí namiesto 206 406 eur odsúhlasených vtedajším manažmentom pod vedením Ivana Zicha. „Pán Slafkovský nikdy nebol politickým nominantom ani členom predstavenstva TEKO. Bol len zamestnancom, ktorý v roku 2006 uspel vo výberovom konaní a bola s ním uzavretá zmluva na dobu neurčitú. Predchádzajúce vedenie spoločnosti mu ponúklo takúto neštandardnú dohodu o ukončení pracovného pomeru preto, aby mohlo na jeho miesto dosadiť svojich politických nominantov, akým bol napr. aj Viliam Beňo z KDH, ktorý od nás teraz požaduje odstupné 120 000 eur,“ povedal Koch a dodal, že si váži korektný a slušný prístup pána Slafkovského k tomuto problému.

„Teší ma, že vzhľadom na súčasnú nepriaznivú finančnú situáciu v TEKO, kde nám predchádzajúce vedenie zanechalo na účte mínus 11 miliónov eur, súhlasil aj s odkladom vyplatenie sumy svojho odstupného. Verím, že sa jeho krokom budú inšpirovať aj ďalší bývalí topmanažéri TEKO Ivan Zich, Martin Borovský a Viliam Beňo, ktorí si uplatňujú nárok na odstupné v celkovej výške 308 000 eur. So všetkými chceme čo najskôr rokovať,“ uviedol generálny riaditeľ Koch.

Tepláreň Košice, a.s. patrí medzi najväčších výrobcov a distribútorov tepla vo forme horúcej vody a pary v centralizovanom zásobovaní teplom na Slovensku. V súčasnosti v Košiciach prevádzkuje kogeneračný zdroj tepla o inštalovanom tepelnom výkone 618 MWt a inštalovanom elektrickom výkone 121 MWe. Okrem tepla spoločnosť vyrába aj elektrickú energiu a poskytuje podporné služby a regulačnú elektrinu pre potreby elektrizačnej sústavy SR. Približne 72 % tepla odoberá mestská spoločnosť Tepelné hospodárstvo s.r.o. Košice, ktorá zásobuje väčšinu košických domácností. Z celkových ročných dodávok tepla tvoria približne 66 % domácnosti a 34 % ostatní odberatelia.

Zdroj: SITA

Ilustračná snímka: TASR

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.