Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. marca 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Nové technológie a úspory energií od Slovenských elektrární na výstave AMPER BRNO

V spoločnosti viac ako  600 vystavovateľov z 20 krajín ponúkajú predstavitelia Slovenských elektrární Zaručené energetické služby (skrátene EPC), zamerané na investovanie do moderných technológií a energeticky efektívnych riešení, vrátane svietidiel Archilede, vysokovýkonného systému osvetlenia LED od Enel Sole, spoločnosti skupiny Enel, ktorá je aktívna v sektore verejného, umeleckého a dizajnového osvetlenia, inštalovaného vo viac ako 1600 municipalitách (samosprávach) vo svete. Takéto investície je možné financovať z úspor na energiách a prevádzkových nákladoch, dosiahnutým vďaka využitiu zaručených energetických služieb (EPC).

Podľa štandardného EPC modelu spoločnosť poskytujúca energetické služby (ESCO – Energy Service Company) garantuje  zmluvné úspory energií a preberá riziká spojené so zavádzaním, prevádzkou a údržbou úsporných technológií a iných opatrení. Zmluva o energetických službách sa uzatvára na dobu nevyhnutnú na splatenie investície (3 až 15 rokov v závislosti od dosiahnutých úspor). EPC sa dá využiť pri modernizácii priemyselného či verejného osvetlenia výrobe tepla a chladu, zatepľovania a pri modernizácii iných technológií spotrebúvajúcich energie (viac nájdete tu).

Návštevníci výstavy sa môžu  o Nových technológiách  z garantovaných úspor dozvedieť viac podrobností aj vo štvrtok 20. Marca od 10 hod. do 13. hodiny  na špeciálnom seminári v prednáškovom sále E4 pavilón E Výstaviska (podrobnosti nájdete tu).

Energeticky efektívne riešenia Slovenských elektrární prinášajú širokému spektru  záujemcov p poistku proti rastúcim cenám energií a ostatným nákladom súvisiacich so spotrebou energií, a ekologické riešenia (podrobné informácie sú k dispozícii na tejto adrese).

Zdroj: Slovenské elektrárne

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.