Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. júna 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Nové riešenia x86 od IBM znižujú komplexnosť systémov

Nové produkty dopĺňajú jedno z najkomplexnejších portfólií x86. Obsahujú energeticky efektívny blade server s prelomovou sieťovou flexibilitou a kompaktným, cenovo dostupným rackovým systémom. Ten vyplní cenovú a výkonnostnú medzeru medzi tradičnými dvojprocesorovými servermi a štvorprocesorovými systémami určenými na manipuláciu s vysoko výkonnými výpočtovými a náročnými databázovými aplikáciami. IBM zároveň ohlásila niekoľko nových, cenovo dostupných systémov pre malé až stredne veľké infraštruktúrne pracovné úlohy.

Roland Hagan, viceprezident a riaditeľ pre systémy IBM System x povedal: „Na rozdiel od mnohých našich konkurentov, IBM ponúka klientom širokú škálu riešení, od ekonomickej infraštruktúry, výkonu optimalizovaných riešení až po odborné integrované systémy, ktoré pomáhajú veľkým spoločnostiam riešiť najväčšie podnikateľské výzvy.“

Najnovší IBM blade server je IBM BladeCenter HS23E. Je cenovo dostupný a tvorí energeticky efektívnu platformu pre malé a stredne veľké organizácie. Ponúka prelomovú sieťovú flexibilitu so vstavanou podporou pre viacero sieťových technológií. S viac ako ôsmimi sieťovými portmi Ethernet a ďalšími pokročilými sieťovými protokolmi, server HS23E môže poskytnúť až o 42 percent vyšší výpočtový výkon oproti predchádzajúcej generácii serverov. Okrem toho IBM FastSetup, ktorý je možné zadarmo stiahnuť, automatizuje inštaláciu servera a redukuje nasadenie servera z dní na minúty.

IBM System x3750 tvorí novú kategóriu rackových serverov. Efektívnejšie, cenovo dostupnejšie štvorprocesorové riešenie je vytvorené pre technické výpočty a iné náročné úlohy. X3750 ponúka exkluzívnu IBM eXFlash pamäťovú technológiu a inovatívnu „pay-as-you-grow“ výpočtovú kapacitu pre klientov, ktorým nestačí systém duálnych procesorov a potrebujú rýchlejší výkon databázy a schopnosť zvládať veľké dátové objemy na získanie obchodných poznatkov za pár sekúnd a nie za pár hodín. IBM skonštruovala System x3750 tak, aby poskytoval až o 25 percent výkonnejšiu pamäť ako podobné systémy.

IBM doplnila svoje nové portfólio o základné až stredno-úrovňové riešenia x86 s novými rackovými servermi. IBM System x3630 M4 je určený pre cloud a virtualizáciu, virtuálnu pamäť a databázové úlohy. Nový a cenovo optimalizovaný, výkonný dvojprocesorový systém IBM System x3530 M4 je ideálny pre finančné aplikácie, webové služby, maloobchodný finančný softvér a pracovné úlohy sieťovej infraštruktúry. Tieto nové rackové servery rozšíria IBM portfólio pre nových zákazníkov tým, že znížia vstupné náklady na dvojprocesorové zaťaženie.

IBM Flex System x220 je cenovo dostupný výpočtový systém, ktorý ďalej rozširuje flexibilitu a výber z výpočtových možností pre nedávno ohlásenú radu expertných integrovaných systémov IBM  Pure Systems. Uplatnenie IBM Flex System x220 nájde v cenovo dostupných virtualizačných aplikáciách a  infraštruktúrnych pracovných úlohách, ako sú kancelárske e-maily a spolupráca. Jeho pokročilé možnosti správy ponúkajú klientom real-time systém a možnosti spracovovať pracovné úlohy hneď v prvý deň.

Zdroj: IBM

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.