Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. apríla 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Nové predstavenstvo SPP prijalo striktnejšie pravidlá odmeňovania

Práve 27. apríla sa na základe rozhodnutia Ministerstva hospodárstva (MH) SR ako jediného akcionára spoločnosti ujalo výkonu funkcie predstavenstvo SPP v novom zložení. Na svojom prvom zasadnutí potom prerokovalo aj pravidlá odmeňovania členov predstavenstva za výkon ich funkcií a niektoré ďalšie otázky týkajúce sa riadenia spoločnosti.

„Novovymenované predstavenstvo, na základe návrhu predsedu predstavenstva Jána Valka, s okamžitou platnosťou prijalo rozhodnutie tykajúce sa významných úspor nákladov na odmeňovanie najvyššieho vedenia SPP,“ informoval hovorca plynární Ondrej Šebesta. Členovia predstavenstva tak budú poberať odmenu výlučne za výkon tejto funkcie vo výške schválenej MH prostredníctvom valného zhromaždenia spoločnosti. Výška odmien všetkých členov predstavenstva je stanovená v súlade s uznesením vlády SR o výške odmien štatutárnych orgánov firiem s majetkovou účasťou štátu a nie je možné sa od neho nijako odchýliť.

Okrem vymenovania nového predsedu a podpredsedu predstavenstva SPP došlo aj k oddeleniu funkcie predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa. Takýto model je podľa Šebestu v spoločnostiach v Európe a vo svete bežný. Zároveň zdôraznil, že z dôvodu oddelenia týchto funkcií nedôjde k zvýšeniu nákladov firmy. Generálnemu riaditeľovi stanovuje výšku odmeny predstavenstvo v zmysle príslušnej pracovnej zmluvy.

Novým predsedom predstavenstva SPP je od 27. apríla Ján Valko, ktorý v tejto funkcii vystriedal Štefana Šabíka. Podpredsedom predstavenstva spoločností, ktorý nahradil členku predstavenstva Ivanu Zelizňákovú, sa stal Rudolf Slezák. V novom predstavenstve sú okrem Valka a Slezáka aj Pierre Poncik, Milan Hargaš a Ján Szalay (členovia). Predstavenstvo SPP zároveň rozhodlo o vymenovaní Štefana Šabíka za generálneho riaditeľa spoločnosti, ktorý túto funkciu zastával aj v predchádzajúcom období od roku 2014.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.