Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. januára 2014 Ostatné od Energia.skSITA

Nové mochovecké jadrové bloky už majú svoj simulátor

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 13.1.2014

S príchodom nového investora zlacnie v Turčianskych Tepliciach teplo o približne tri percentá. (viac informácií)

Streda – 15.1.2014

Vládny kabinet bude dnes rokovať o aktualizovanej Stratégii záverečnej časti mierového využívania jadrovej energie v SR. (viac informácií)

V Zlatých Moravciach chcú vyrábať elektrinu z plastov. V priemyselnom parku sa chystá výstavba nového energetického zdroja s celkovým výkonom 24 megawattov. Výstavba by si mala vyžiadať od 84 do 105 miliónov eur. (viac informácií)

V Brezne plánuje súkromný investor postaviť elektráreň na biomasu. Ročne má vyrobiť 27 824,36 megawatthodín elektrickej energie a spotrebovať na to 40-tisíc ton biomasy. (viac informácií)

Vodohospodárska výstavba sa na dva roky poistí za skoro 10 miliónov eur. (viac informácií)

Štvrtok – 16.1.2014

Ukrajina podpísala návrh dohody o dodávkach plynu cez SR. (viac informácií)

Výrobcov tepla zatiaľ neznepokojuje teplá zima. (viac informácií)

Vláda schválila aktualizovanú Stratégiu záverečnej časti mierového využívania jadrovej energie v SR. (viac informácií)

Dostavba tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce (EMO) pokračuje. Najnovšie dokončili na blokoch výstavbu simulátora. Ten je vernou kópiou blokovej a núdzovej dozorne elektrárne a používa sa na prípravu operátorov a verifikáciu postupov. (viac informácií)

Súkromný investor plánuje výstavbu geotermálnej elektrárne v trebišovskom okrese. Investícia by si mala vyžiadať od 40 do 45 mil. eur. Nová geotermálna elektráreň by mala mať výkon 6 MW, ročne by mala vyprodukovať zhruba 45 tisíc megawatthodín elektrickej energie. (viac informácií)

Piatok – 17.1.2014

Obyvatelia miest a obcí z okolia Jaslovských Bohuníc súhlasia s výstavbou nového jadrového zdroja v tejto lokalite, tvrdí to Jadrová a energetická spoločnosť Slovenska (JESS) na základe prieskumu. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.