Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. apríla 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Nové jarné ceny elektriny a plynu od TWINLOGY. Distribúcia opravných faktúr

SITUÁCIA NA ENERGETICKOM TRHU V PRVOM ŠTVRŤROKU 2017:

Prvý štvrťrok roku 2017 v energetike poznačil chaos okolo nových distribučných taríf a výšky poplatkov. Vzniknutý stav bol vážny a pútal búrlivo mediálnu pozornosť. Táto turbulentná situácia na trhu vyvrcholila odstúpením riaditeľa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví a opätovným návratom k cenám distribúcie platným v roku 2016. Výsledkom je, že oproti pôvodným cenovým výmerom platným pre rok 2017 si väčšia časť našich biznis zákazníkov a domácností opätovne za distribúciu priplatí. Pre menšiu časť zákazníkov zmena priniesla nižšie ceny distribúcie. Silnému tlaku čelili aj dodávatelia energií, ktorí znášali najväčšie bremeno tohto chaosu, hoci sa žiadnym spôsobom na vzniku situácie nepodieľali. Situácia sa však v priebehu mesiaca marec upokojila a tak nastal čas na vyriešenie finančných rozdielov vzniknutých zo zmeny cenových hladín distribúcie.

ELEKTRINA A PLYN – NOVÉ JARNÉ CENY ZÁKAZNÍKOM OD TWINLOGY:

TWINLOGY s.r.o. ako dodávateľ elektrickej energie ovplyvňuje približne jednu tretinu z koncovej ceny, ktorú zákazník finálne za spotrebovanú elektrinu uhradí. Cena silovej zložky elektriny  pre rok 2017 má v TWINLOGY klesajúci trend a tak zákazníkom prináša pozitívnu cenovú úpravu, ktorej výsledkom je medziročný pokles ceny silovej zložky elektriny pre domácnosti na úrovni od 6 do 10% podľa zvoleného typu tarify a pre kategóriu biznis zákazníkov v segmente malé podniky na úrovni 9 až 15%.

V roku 2017  má v TWINLOGY rovnako klesajúci trend aj cena plynu. Pre zákazníkov zo segmentu domácností znižujeme ceny plynu o 5 až 9% podľa zvoleného typu tarify a zároveň prinášame až 30% zníženie ceny plynu pre kategóriu biznis zákazníkov v segmente malé podniky.

OPRAVNÉ FAKTÚRY:

V súlade s opravou cenových rozhodnutí, ktoré určujú ceny distribúcie pre rok 2017 sme krátko po ich zverejnení začali s vystavovaním opravných dokladov spätne za obdobie od 1.1.2017 až do prijatia finálneho cenového rozhodnutia. K 31.03.2017 mali všetci zákazníci v TWINLOGY vystavené a doručené opravné doklady. Medializované informácie mohli u zákazníkov vyvolať dojem, že im budú vystavené opravne doklady len vo forme dobropisu. Bohužiaľ návrat k cenám z roku 2016 pre nezanedbateľnú časť zákazníkov predstavuje zvýšenie distribučných poplatkov. Zákazníci z tejto skupiny majú vystavené opravné doklady vo forme ťarchopisov. Odberateľov sme zároveň vyzvali, aby určite uhradili aj pôvodné, už vystavené faktúry. Po dohode sme pripravení, ak to situácia bude umožňovať opravné doklady započítať s inými neuhradenými faktúrami. Preplatky budú zákazníkom vrátené prevodom, alebo poštovou poukážkou.

V prípade akýchkoľvek otázok sa môžu všetci zákazníci TWINLOGY s.r.o.  obrátiť na zákaznícku linku spoločnosti, kde im počas pracovného týždňa v čase od 8.00 hod do 17.00 hod poskytneme všetky potrebné informácie a odpovede na otázky týkajúce sa cien a vystavovania opravných dokladov.

Web: www.twinlogy.com

Email: energy@twinlogy.com

Zákaznícka linka TWINLOGY: 0850 820 777

Zdroj: Twinlogy s.r.o.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.