Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. marca 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Nové ceny zemného plynu pre domácnosti od 12. marca 2012

Súčasná situácia na trhu a relevantné ekonomické ukazovatele nevytvárajú priestor na zníženie regulovaných cien plynu pre domácnosti. Spoločnosť momentálne uvedené rozhodnutie analyzuje, pričom je presvedčená, že zníženie cien plynu znovu prehĺbi stratu SPP v segmente domácností. Pokračovanie tohto negatívneho vývoja má nepriaznivý vplyv na hospodárenie SPP a tým aj na príjmy štátneho rozpočtu. Spoločnosť v dôsledku rozhodnutia Rady pre reguláciu očakáva pre rok 2012 stratu v regulovanom segmente domácností vo výške niekoľkých desiatok miliónov eur. SPP v zákonnej lehote rozhodne o využití zákonných prostriedkov, ktoré má k dispozícii na ochranu svojich práv.

Skutočnosť, že rozhodnutie Rady ukladá SPP povinnosť uplatňovať nové ceny za dodávku plynu pre domácnosti už odo dňa jeho doručenia, t.j. od 12. marca 2012, znemožňuje SPP informovať svojich zákazníkov o zmene cien za dodávku plynu 30 dní vopred tak, ako to predpokladá zákon o energetike.

Mesačné preddavky od 12. marca 2011 sa pre zákazníkov SPP automaticky meniť nebudú. Vyúčtovacie faktúry budú zasielané až po ukončení riadneho vyúčtovacieho obdobia, t.j. pri ročnej fakturácii.

SPP zverejní regulované ceny a podmienky ich uplatňovania, v súlade so zákonom, na svojej internetovej stránke www.spp.sk. Informácie o cenách za dodávku plynu pre domácnosti budú odberateľom dostupné aj na Zákazníckej linke SPP 0850 111 363 s celoslovenskou pôsobnosťou v pracovných dňoch od 7.00 h do 20.00 h.

Pozn.: Úrad pre reguláciu sieťových odvetví neurčuje ceny za dodávku plynu pre domácnosti v tarife D4, v súčasnosti platné ceny v tejto tarife zostávajú nezmenené.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s., (SPP) (www.spp.sk) je nadnárodná energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku (51 %) a konzorcium Slovak Gas Holding pozostávajúce zo spoločností E.ON Ruhrgas a GDF SUEZ (49 %).

Zdroj: SPP, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.