Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. júla 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Novatek skúma vplyv sankcií na financovanie spoločných projektov

Novatek v súčasnosti posudzuje vplyv sankcií najmä na financovanie spoločného LNG projektu v arktickej oblasti, na ktorom spolupracuje s francúzskou firmou Total a čínskou CNPC. Hodnota projektu sa odhaduje na 27 miliárd USD (20,15 miliardy eur), no sankcie USA sťažili Novateku prístup k financiám od západných finančných inštitúcií.

„Vedenie bude naďalej pozorne monitorovať ekonomické a politické prostredie v Rusku, ako aj domáce a zahraničné kapitálové trhy, aby vedelo zhodnotiť, či budú potrebné určité opatrenia na udržanie, prípadne rast biznisu,“ uviedla spoločnosť.

Novatek zároveň oznámil výsledky za 2. kvartál, ktoré sankcie ešte neovplyvnili. Ako firma uviedla, čistý zisk za 2. štvrťrok vzrástol medziročne takmer trojnásobne a dosiahol 31,95 miliardy rubľov (668,87 milióna eur), pričom analytici oslovení agentúrou Reuters očakávali zisk 27,8 miliardy rubľov.

Tržby sa zvýšili o 52 % na 88,4 miliardy rubľov. Ekonómovia počítali s rastom tržieb o 50 % na 86,8 miliardy rubľov.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.