Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. decembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Nová zvýhodnená distribučná tarifa pre plniace stanice CNG

Stlačený zemný plyn – CNG (Compressed Natural Gas) je ekonomicky výhodné, bezpečné a ekologické palivo, ktoré uprednostňuje čoraz viac motoristov v celej Európe. Alternatívne motorové palivo CNG sa na Slovensku uplatňuje najmä v hromadnej doprave, ale jeho využívanie sa rozširuje aj medzi podnikateľmi a individuálnymi motoristami.

„SPP – distribúcia, a.s., ako spoločensky zodpovedný subjekt, zavedením zvýhodnenej distribučnej tarify pre plniace stanice CNG, aplikuje do praxe také podnikateľské riešenie, ktoré bude v maximálnej miere ohľaduplné a šetrné k životnému prostrediu. Týmto spôsobom sa naša spoločnosť rozhodla aktívne podporiť rozvoj plniacich staníc CNG na Slovensku. Zároveň chceme presvedčiť potenciálnych zákazníkov aj o ekonomickej atraktivite tohto alternatívneho motorového paliva CNG,“ zdôraznil riaditeľ sekcie distribučných služieb, SPP – distribúcia, a.s., Marek Paál.

Prínosy novej zvýhodnenej distribučnej tarify pre plniace stanice CNG:

  • nová CNG tarifa má zjavné ekonomické výhody, ktoré sú premietnuté v úspore nákladov na pohonné hmoty,
  • nová CNG tarifa podporuje tézu Bielej knihy o európskej dopravnej politike, ktorá bola prijatá Európskou komisiou a podľa ktorej sa má do roku 2020 nahradiť až 10 % tekutých fosílnych palív v doprave stlačeným zemným plynom CNG,
  • nová CNG tarifa podporuje využívanie CNG – čisto prírodný produkt na báze zemného plynu. Pri spaľovaní CNG nevznikajú takmer žiadne sadze a do ovzdušia uniká výrazne menej emisií CO2 než pri klasických motorových palivách (vozidlá jazdiace na pohon CNG môžu parkovať aj v podzemných garážach).

Odberné miesto plniacej stanice CNG musí pre uplatnenie distribučnej tarify CNG spĺňať nasledovné podmienky stanovené spoločnosťou SPP – distribúcia, a.s.:

  • ročná zmluvná spotreba zemného plynu nad 60 tis. m3,
  • tarifa sa vzťahuje iba na CNG vyrobený/dodaný z plniacej stanice CNG pre motorové vozidlá na CNG pohon,
  • každý odberateľ, ktorý požaduje uplatnenie zvýhodnenej distribučnej tarify pre plniacu stanicu CNG je povinný o uplatnenie tejto tarify požiadať prostredníctvom svojho dodávateľa zemného plynu.

Viac informácií o uplatnení CNG zvýhodnenej distribučnej tarify: http://www.spp-distribucia.sk/sk_obchodno-technicke-informacie/sk_cng -distribucna-tarifa

Zdroj: Slovenský plynárenský priemysel

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.