Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro peniaze investicie obnova
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Gettyimages
19. júla 2021 Ostatné od Energia.skSITA

Nová výzva SIEA je zameraná na obnovu verejných budov, rozdeliť plánuje 44 miliónov eur

Ako informoval generálny riaditeľ SIEA Peter Blaškovitš, do výzvy realokovali všetky aktuálne možné voľné prostriedky. Pre žiadateľov je pozitívnou správou, že podmienky boli zjednodušené, aby bolo možné pomoc využiť čo najefektívnejšie a bez zbytočnej administratívy.

Výzva je vyhlásená a termín prvého hodnotiaceho kola je 29. októbra 2021, nasledujúce kolo bude uzatvorené 30. novembra 2021. Základným cieľom podpory je zvýšiť energetickú hospodárnosť budov nad rámec platných minimálnych požiadaviek, pričom je možné využiť aj obnoviteľné zdroje energie. Obnovené budovy musia byť skolaudované do konca roku 2023.

Výška podpory je podobne ako v minulosti v rozsahu od 95 až do 100 % v závislosti od toho, či projekt predkladá samospráva alebo štátna organizácia. Predpokladám, že pomoc by mohlo využiť približne sto projektov,“ spresnil Peter Blaškovitš s tým, že výzva je súčasťou Operačného programu Kvalita životného prostredia.

V minulosti SIEA ukončila tri výzvy s podobným zameraním. Doteraz bolo obnovených 770 budov, pričom sa použilo 328 miliónov eur z európskych zdrojov, ďalšie projekty sa dokončujú.

SIEA je štátnou príspevkovou organizáciou, ktorej zriaďovateľom je Ministerstvo hospodárstva SR. Poskytuje špecializované činnosti v oblasti energetiky a inovácií, pôsobí ako sprostredkovateľský orgán a implementačná agentúra pre štrukturálne fondy EÚ a zároveň plní úlohy technologickej agentúry.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.